Jak sprawdzić hasło do wifi?

Wstęp

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu jest niemal tak samo ważny jak dostęp do innych podstawowych usług. Sieci WiFi stały się wszechobecne, a wraz z nimi potrzeba zapamiętania wielu różnych haseł. Często zdarza się, że zapominamy hasła do naszych sieci bezprzewodowych, co może być frustrujące, zwłaszcza gdy chcemy połączyć nowe urządzenie z siecią. W tym artykule omówimy, jak sprawdzić hasło do sieci WiFi na różnych systemach operacyjnych i urządzeniach.

Jak Sprawdzić Hasło do WiFi

Sprawdzenie hasła do WiFi jest możliwe, jeśli jesteś już połączony z daną siecią na urządzeniu, które pozwala na wyświetlenie zapisanych haseł. Metody różnią się w zależności od systemu operacyjnego i typu urządzenia.

Jak Sprawdzić Hasło do WiFi Windows 10

W systemie Windows 10, hasło do WiFi można sprawdzić w następujący sposób:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę WiFi w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz „Otwórz ustawienia sieci i internetu”.
 2. Przejdź do „Stan sieci WiFi” i kliknij na „Właściwości bezprzewodowej”.
 3. W zakładce „Bezpieczeństwo” znajdziesz pole „Klucz zabezpieczeń sieci”, gdzie wyświetlone jest hasło do sieci. Możesz zaznaczyć opcję „Pokaż znaki”, aby zobaczyć hasło.

Jak Sprawdzić Hasło do WiFi Windows 11

W systemie Windows 11, istnieje kilka sposobów na sprawdzenie hasła do sieci WiFi, z których najprostszym jest wykorzystanie ustawień sieci. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę WiFi w systemowym zasobniku, znajdującym się zwykle w prawym dolnym rogu ekranu, i wybierz opcję „Ustawienia sieci i internetu”.
 2. W ustawieniach sieci wybierz swoje połączenie WiFi i kliknij na „Właściwości sieci bezprzewodowej”.
 3. W sekcji „Bezpieczeństwo” znajdziesz pole „Klucz zabezpieczeń sieci”. Tutaj wyświetlone jest hasło, ale domyślnie jest ono ukryte za gwiazdkami. Możesz kliknąć na „Pokaż znaki”, aby ujawnić hasło.

Dodatkowo, można użyć wiersza poleceń do odzyskania hasła do sieci WiFi:

 1. Otwórz Wiersz Poleceń jako administrator.
 2. Wpisz polecenie netsh wlan show profile, aby zobaczyć listę wszystkich zapisanych sieci.
 3. Następnie wpisz netsh wlan show profile [nazwa_sieci] key=clear, zamieniając `[nazwa_sieci]” na nazwę sieci, której hasło chcesz poznać. W wynikach pojawi się sekcja „Zawartość klucza”, gdzie będzie widoczne hasło.

Jak Sprawdzić Hasło do WiFi Android

Sprawdzanie hasła do WiFi na urządzeniach z Androidem może być nieco bardziej skomplikowane ze względu na ograniczenia bezpieczeństwa systemu. Oto dwa główne sposoby:

Użycie Uprawnień Roota

Jeśli masz dostęp roota do swojego urządzenia Android, możesz użyć specjalnych aplikacji do zarządzania i wyświetlania haseł WiFi. Przykładem takiej aplikacji jest „WiFi Password Viewer”:

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację z uprawnieniami roota, która umożliwia wyświetlenie zapisanych haseł WiFi.
 2. Otwórz aplikację, aby zobaczyć listę sieci WiFi, z którymi twoje urządzenie było wcześniej połączone, wraz z ich hasłami.

Użycie Funkcji Udostępniania QR

W nowszych wersjach Androida, istnieje możliwość udostępnienia hasła do sieci WiFi poprzez kod QR:

 1. Otwórz Ustawienia i przejdź do sekcji WiFi.
 2. Dotknij sieci, do której jesteś aktualnie połączony.
 3. Wybierz opcję „Udostępnij” lub „QR Code”, aby wygenerować kod QR.
 4. Inne urządzenie z systemem Android może zeskanować ten kod, aby automatycznie połączyć się z siecią bez konieczności wpisywania hasła ręcznie.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest kluczowe przy korzystaniu z tych metod, szczególnie jeśli udzielasz dostępu do swojego urządzenia osobom trzecim.

Jak Sprawdzić Hasło do WiFi iPhone

Choć system iOS nie umożliwia bezpośredniego wyświetlenia hasła do sieci WiFi, istnieje kilka sposobów, aby obejść tę niedogodność, zwłaszcza gdy chcemy podzielić się hasłem z innymi urządzeniami Apple.

Udostępnianie Hasła Między Urządzeniami Apple

Jedną z najprostszych metod jest wykorzystanie funkcji udostępniania hasła między urządzeniami zalogowanymi na to samo Apple ID:

 1. Upewnij się, że oba urządzenia (iPhone i inne urządzenie Apple, z którym chcesz się połączyć) są zalogowane na to samo Apple ID.
 2. Włącz Bluetooth na obu urządzeniach.
 3. Na urządzeniu, które chce uzyskać dostęp do sieci WiFi, wybierz tę sieć w ustawieniach WiFi.
 4. Na iPhone pojawi się monit o udostępnienie hasła. Po potwierdzeniu, hasło zostanie automatycznie przesłane na drugie urządzenie.

Używanie Aplikacji Trzecich

Istnieją również aplikacje dostępne na App Store, które umożliwiają przechowywanie i zarządzanie hasłami sieci WiFi. Przykłady takich aplikacji to:

 1. 1Password: Aplikacja do zarządzania hasłami, która pozwala na bezpieczne przechowywanie haseł sieci WiFi oraz innych ważnych danych.
 2. LastPass: Podobnie jak 1Password, LastPass oferuje bezpieczne przechowywanie haseł i innych danych.

Znajdowanie Hasła na Macu

Jeśli masz dostęp do komputera Mac, który jest połączony z tą samą siecią WiFi, możesz użyć aplikacji „Keychain Access”, aby znaleźć hasło:

 1. Otwórz „Keychain Access” na Macu.
 2. Znajdź nazwę swojej sieci WiFi i kliknij dwukrotnie, aby otworzyć okno z właściwościami.
 3. Zaznacz pole „Show password” i wprowadź hasło administratora, aby wyświetlić hasło sieci WiFi.

Ostrzeżenia i Wskazówki

 • Należy pamiętać, że udostępnianie haseł sieci WiFi powinno odbywać się tylko między zaufanymi urządzeniami.
 • Regularne aktualizowanie haseł sieci WiFi jest zalecane dla zachowania bezpieczeństwa.

Jak Sprawdzić Hasło do WiFi Mac

Jeśli masz dostęp do komputera Mac, który jest połączony z tą samą siecią WiFi, możesz użyć aplikacji „Keychain Access”, aby znaleźć hasło:

 1. Otwórz „Keychain Access” na Macu.
 2. Znajdź nazwę swojej sieci WiFi i kliknij dwukrotnie, aby otworzyć okno z właściwościami.
 3. Zaznacz pole „Show password” i wprowadź hasło administratora, aby wyświetlić hasło sieci WiFi.

Ostrzeżenia i Wskazówki

 • Należy pamiętać, że udostępnianie haseł sieci WiFi powinno odbywać się tylko między zaufanymi urządzeniami.
 • Regularne aktualizowanie haseł sieci WiFi jest zalecane dla zachowania bezpieczeństwa.

Zakończenie

Znajomość sposobów sprawdzania hasła do sieci WiFi może być niezwykle przydatna w wielu sytuacjach, dlatego warto mieć silne hasło dostępu. Wypróbuj nasz generator haseł, żeby mieć pewność o jego bezpieczeństwie. Każdy system operacyjny oferuje inne metody dostępu do tych informacji, dlatego warto być z nimi zaznajomionym. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo sieci WiFi jest ważne, więc należy zachować ostrożność przy udostępnianiu haseł i upewnić się, że udostępniasz je tylko zaufanym osobom.

Dodaj komentarz